Як схуднути?

Головні пункти стратегії позбавлення від зайвої ваги – як працюють вправи для схуднення і як вибрати кращу дієту для швидкого спалювання жиру.

Полюбіть довгі пробіжки

Займаючись бігом, їздою на велосипеді або будь-яким іншим кардіо, пам’ятайте про те, що для спалювання жиру тривалість тренування важливіша, ніж її інтенсивність – сорок хвилин повільного бігу спалять більше калорій, ніж десять хвилин швидкого.

Якщо ваш соматотип – ендоморф, і ви схильні до повноти, то вам доведеться полюбити пробіжки 2-3 рази на тиждень, включаючи періодичні тренування на порожній шлунок. Тільки таким чином ви не дасте організму мінімізувати процеси жироспалювання.

Або худніть, або набирайте м’язи

Ставте перед собою лише одну мету – або схуднути, або наростити м’язову масу. Генетика більшості людей не дозволяє об’єднати два цих процесу. Намагаючись «переплавити жир у м’язи» ви не досягнете ні рельєфу, ні мускулатури.

Оскільки тренування для росту м’язів вимагає одного механізму роботи організму, а тренування на жироспалювання – іншого, не рекомендується такі тренування поєднувати. Або розділіть дні на «кардіо» і «силові», або займайтеся вранці і ввечері.

Правильно вибирайте вправи

Важливо пам’ятати про те, що ніяких спеціальних вправ для схуднення не існує.

Вправи діляться на базові, які втягують в роботу відразу кілька великих м’язових груп і ізолюючі, утягують в роботу лише один конкретний м’яз.

Присідання, жим лежачи та інші базові вправи змушують працювати все тіло, а махи ногами в сторону – лише сідничний м’яз. Щоб схуднути, вам необхідні вправи, що витрачають велику кількість калорій за рахунок включення в роботу відразу декількох м’язів.

Забудьте правило «15 повторів на рельєф»

Думка про те, що 12-15 повторень вправи працюють на рельєф спотворена – якщо це правило актуально для підтягнутих спортсменів (від такого тренінгу їх м’язи стають ще більш «сухими»), то для людей з надмірною вагою вони є безглуздими.

Силові тренування дійсно можуть змусити організм використовувати жир як енергії, але виключно в процесах відновлення, а не під час самого тренування. Якщо ви хочете спалити жир, то перш за все вам потрібно тренуватися активно.

Намагайтеся менше їсти

Жир для організму є засобом страховки, і витрачати цей жир організм починає виключно тоді, коли він витрачає більше енергії, ніж споживає з їжею.

Не потрібно намагатися знайти «чудо-дієту» або схему харчування – потрібно просто менше їсти.Однак це зовсім не означає, що ви повинні істотно скорочувати калорії, намагаючись позбавитися від жиру швидше – пам’ятайте про те, що якщо калорійність харчування нижче нормальної на 20%, організм включає механізми захисту, і перестає спалювати жир.

Не сподівайтеся на жироспалювачі

Якщо ви не дотримуєтеся дієти, ніякі спортивні добавки не допоможуть вам схуднути – ні жироспалювачі, ні L-карнитин, ні термогеники, ні блокатори калорій.

Ці добавки лише здатні підсилити загальний ефект правильної дієти і регулярних кардіотренувань. Крім цього, жироспалювачі зазвичай підвищують артеріальний тиск, і можуть бути небезпечні для страждаючих гіпертонією. Пам’ятайте про те, що нормалізація харчування й відмова від «порожніх калорій» набагато ефективніша, ніж пошук чарівної таблетки для схуднення.

Виберіть свою стратегію схуднення

Підсумкова стратегія тренувань і харчування для схуднення залежатиме насамперед від того, як багато жиру ви хочете втратити. Очевидно, що позбавлення від випираючого живота і боротьба за нижні кубики вимагають абсолютно різних підходів і зусиль.

Крім цього, якщо ви просто хочете «прибрати боки» – не сподівайтеся на те, що для цього існує спеціальний підхід. Оскільки організм зазвичай позбувається жиру в області живота і талії в останню чергу, вам доведеться схуднути в цілому.

Боротьба із зайвою вагою вимагає не просто дотримання незрозумілої дієти і виконання вправ для схуднення – якщо ви хочете позбутися від жиру і зберігати тіло струнким, правильне харчування і регулярний спорт повинні стати для вас способом життя.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post

Leave a Comment

Your email address will not be published.

0
X