Стероїди для набору м’язів

Що таке анаболічні стероїди, як вони діють на ріст м’язів, в чому полягають їхні плюси і мінуси? Безпечні та легальні стероїди – чи існують вони?

Чи потрібні мені стероїди?

Будь який атлет рано чи пізно стикається з проблемою зупинки росту м’язової маса. Коли зміни програми тренувань і оптимізація раціону остаточно перестають працювати, все частіше приходять думки про вживання анаболічних стероїдів.

Однак перед тим, як зважитися на застосування стероїдів для росту м’язів, необхідно об’єктивно зважити наслідки. Важливо враховувати не тільки плюси – набір 5-10 кг м’язів і спалювання жиру, а й мінуси – ризики для фізичного та психологічного здоров’я.

Що таке стероїди?

Анаболічними стероїдами називаються речовини, що прискорюють створення і оновлення клітин, тканин, м’язових структур і посилюючі інші анаболічні процеси. У спорті використовуються як допінг, що підвищує витривалість і збільшує масу м’язів.

Стероїди є синтетичною варіацією чоловічих статевих гормонів (тестостерону та інших), імітуючи при попаданні в організм їх дію. Відомі з 50-х років минулого століття, спочатку використовувалися для протидії втрати м’язів у лежачих хворих.

Як працюють стероїди?

Механізм дії стероїдів розділяється на анаболічний (зростання тканин за рахунок підвищення здатності організму конвертувати протеїн в м’язову масу клітин) і андрогенний (посилення вторинних чоловічих статевих ознак – маскулінізації і верилізації).

Плюсами прийому стероїдів у бодібілдингу є збільшення силових показників, прискорення процесів відновлення, набір м’язової маси і зменшення жирової частки. До мінусів стероїдів відносяться ризики для здоров’я та формування психологічної залежності.

Психологічна залежність

Прийом анаболічних стероїдів підвищує рівень тестостерону, впливаючи не тільки на організм (ріст м’язів, посилення лібідо, статевого потягу) але й на мозок. Перебуваючи «на курсі», чоловік відчуває себе більш впевненим у собі, комунікабельним і чітко мислячим.

Після припинення курсу анаболіків рівень тестостерону знижується, приводячи до синдрому «відкату», що характеризується депресією і істотному зниженні лібідо. Враховуючи і те, що набрана м’язова маси йде – це знову і знову підштовхує до повторення циклу.

Шкода і наслідки прийому стероїдів

Типовими супутниками прийому анаболічних стероїдів є хрускіт і болі в суглобах, облисіння, поява або посилення вугрової висипки на обличчі і на тілі, підвищення тиску, збільшення сосків і грудей у ​​чоловіків (гінекомастія), напади люті і агресії.

Багато негативні наслідки виявляються лише через роки і десятиліття. Наукові дослідження говорять про те, що прийом стероїдів не тільки підвищує навантаження на серце, збільшуючи ризик інфаркту але і може привести до виникнення ракових пухлин.

Чи існують безпечні стероїди?

Поширена думка, що препарат станозолол (відомий під маркою «Вінстрол») є найбільш безпечним стероїдом за рахунок того факту, що більшість негативних наслідків для фізичного здоров’я легко мінімізуються пост-курсової терапією.

Однак не враховується, що прийом станозанола, як і інших анаболічних стероїдів, змінює роботу мозку, формуючи серйозні ризики для людей, схильних до бігорексії, депресій і маніям. Крім цього, перший курс вінстрола практично ніколи не буває останнім.

Як купити легальні стероїди?

Анаболічні стероїди входять в список контрольованих препаратів, доступних до застосування виключно за рецептом лікаря. Незаконний продаж, зберігання і в деяких випадках, навіть використання стероїдів є порушенням закону і можуть вести до кримінальної відповідальності.

Інтернет-сайти, що пропонують купити легальні анаболічні стероїди з доставкою поштою в 70% випадках продають пустушки – пред’явити претензію продавцю і вимагати гроші назад ви не зможете, оскільки сам факт покупки стероїдів є протизаконним.

Важливо пам’ятати не тільки про плюси стероїдів – швидкому зростанні м’язової маси, а й про їх наслідки для здоров’я – порушеннях роботи печінки і серця. Також має враховуватися і формування психологічної залежності від стероїдів, що змушує повторювати курс.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post
0
X