Пуловери. техніка виконання

Пуловери – одна з найстаріших вправ бодібілдингу. У журналах минулих років можна знайти фотографії тих чи інших різновидів пуловера, датовані ще 30-40-ми роками. На цих знімках герої того часу – Гримек, Терлаццо, Станко – виконують вправу, під назвою “пуловер і жим“. Жими лежачи тоді ще не були так поширені. Перші культуристи, лежачи на підлозі піднімали штангу через голову на груди, вижимаючи її вгору, а потім повертали на підлогу зворотним рухом. По суті це було поєднання пуловера і тріцепсових екстензій. Пізніше пуловер і тріцепсові екстензії лежачи перетворилися на окремі вправи. Пуловери стали рухом для тренування спини і грудей.
Надалі штанга в пуловера поступилася місцем гантелі, оскільки працювати з останньою було набагато легше. Пуловери з гантеллю виконувалися різними способами. Спочатку атлети лягали уздовж лави і працювали з вагою в 40-70 кг. Потім виникла ідея про те, що високоповторне присідання (дихальні) в суперсеті з пуловера (з легким вагою, у високому числі повторень, лежачи поперек лави) активно стимулюють метаболізм і дають значний приріст маси. Для виконання високоповторного пуловера атлети опускали гантель за голову, одночасно глибоко вдихаючи і опускаючи таз таким чином, щоб прогнути низ спини. Тут виникає одна проблема: глибокий вдих розслабляє абдомінальні м’язи і розтягує щільні сполучні волокна, що формують центральну лінію преса. При великому розтягнені в ній можуть утворитися мікророзриви і навіть невеликі грижі.

Інший недолік пуловера полягає в тому, що вони чинять сильний тиск на хрящове кільце, що оточує плечовий суглоб. Травму хрящового кільця часто отримують при кидкових рухах (у волейболі, футболі, тенісі, при кидку списи, диска або ядра). У місці пошкодження хряща може виникати біль – при виконанні жимів лежачи, розведень рук лежачи, жимах лежачи на похилій лаві і лаві зі зворотним нахилом. Учені поки не знають точних причин подібних травм.

Хрящове кільце страждає і в тому випадку, коли оточуючі плечовий суглоб зв’язки розвинені несиметрично. Якщо ззаду вони занадто тугі, то головка плечової кістки надто відтягується назад і вгору, в результаті чого хрящове кільце може отримати пошкодження у верхній частині – спереду або ззаду, або навіть по всьому верхньому півколі. Біль від такої травми зазвичай відчувається в тильній області суглоба. Коли люди говорять: “У мене болить задня дельта“, проблема може полягати в нестабільності плечового суглоба. Іноді плече видає хворобливий або що не заподіює болю клацання.

Зазвичай скарги на болі такого роду виникають якраз через пуловер. Люди просто не можуть опустити гантель за голову досить далеко – розтяжка перевантажує хрящове кільце.

Тренажери стали новим щаблем у розвитку цієї вправи. Рух став легше контролювати, хоча проблема перерозтяжки не зникла. Що робити при виникненні подібних болів? Виключити пуловери з програми, поки травма не переросла в більш серйозну, і подбати про зміцнення м’язів суглобової сумки плечового пояса.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post
0
X