7 плюсів вегетаріанства

Чому вегетаріанці не мають проблем із зайвою вагою, виглядають молодшими і володіють кращим здоров’ям? Сім головних плюсів виключення м’яса з раціону.

1. Ви схуднете

Вегетаріанство і відмова від вживання в їжу тваринних продуктів зазвичай супроводжуються зниженням калорійності харчування, що виражається у втраті зайвої ваги. Позитивно впливає і те, що вегетаріанці також менш схильні до перепадів рівня цукру в крові.

Однак важливо розуміти, що на схуднення впливає не саме вегетаріанство (чіпси і солодощі є продуктами цілком вегетаріанськими), а більш раціональний підхід до планування раціону і той факт, що харчуватися не вдома стає набагато складніше.

2. У вас понизиться рівень холестерину

До XVIII століття холестерин називали трупним жиром, оскільки саме цією речовиною перетворюється тіло мертвої людини без доступу кисню. В організмі живої людини надлишок холестерину забиває судини, провокуючи різні хвороби кровоносної системи.

Оскільки вегетаріанці не вживають в їжу червоне м’ясо та інші тваринні продукти, основне джерело високого холестерину в крові, вони істотно менше схильні до ризику інфаркту, інсульту та інших порушень роботи серцево-судинної системи.

3. Ваш піт буде менше пахнути

Неприємний запах поту у багатьох випадках пов’язаний з виведенням організмом токсинів в процесі травлення і з прискореним розвитком кишкових бактерій. Причиною є вживання в їжу м’ясних і рибних продуктів при недостатній частки харчової клітковини.

Вегетаріанство має на увазі відмову від м’ясних продуктів і збільшення в раціоні овочів, горіхів та інших джерел рослинної клітковини – це позитивно впливає як на травлення в цілому, так і на здатність організму ефективно боротися з токсинами.

4. У вас покращиться здоров’я

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я офіційно визнала червоне м’ясо канцерогеном і рекомендувала максимально скоротити вживання будь-яких м’ясних напівфабрикатів – ще одне підтвердження того факту, що сучасне м’ясо приносить більше шкоди, ніж користі.

Численні наукові дослідження говорять про те, що вегетаріанство не тільки нормалізує кров’яний тиск, знижує холестерин і ризик розвитку серцевих захворювань, але зменшує ризик розвитку раку і перешкоджає виникненню цукрового діабету.

5. Ви будете виглядати молодше

До причин, які змушують вегетаріанців виглядати молодше, ставляться як здоровий колір обличчя і хороший стан шкіри – наслідок правильної роботи травної системи, так і відсутність зайвої ваги – наслідок вживання великої кількості овочів.

Крім цього, вегетаріанство найчастіше передбачає більш трепетне ставлення до свого здоров’я, боротьбу зі шкідливими звичками і заняття різними видами спорту – що, знову ж, позитивно позначається на зовнішньому вигляді людини і його енергійному самопочутті.

6. Ви навчитеся готувати

Не секрет, що приготувати вечерю зі шматка м’яса набагато простіше, ніж надати смак відвареної крупі з овочами. Перехід на вегетаріанське харчування означає постійне вивчення нових смаків і способів готування їжі – що саме по собі захоплююче і цікаво.

Холодильник вегетаріанця зі стажем являє собою набір фруктів і овочів по сезону, а в кухонних шафах знайдуться десятки різних круп – від звичайної гречки до таємничої кіноа, що дозволяють творити кулінарні шедеври всього за кілька хвилин.

7. Ви заощадите гроші

Вартість кілограма м’яса часто перевершує вартість кілограма навіть екзотичних фруктів, не кажучи про прості овочі і різних круп. Якщо ж ви будете готові зберегти рівень витрат на їжу, то ваш раціон суттєво збагатиться цікавими продуктами.

Окремо вплине і те, що чим краще ви будете готувати, тим критичніше ви будете ставитися до якості їжі в ресторанах і свіжості використовуваних інгредієнтів – морквяними вегетаріанськими котлетами на пару ви віддасте перевагу насолодитися вдома.

Плюсами вегетаріанства є як нормалізація травлення і поліпшення якості шкіри, так і зменшення ризику розвитку безлічі хронічних хвороб. Раціон вегетаріанця зазвичай більш різноманітний і багатий овочами при менших витратах на їжу.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post
0
X