Для кращого відновлення бажано поїсти відразу ж по завершенні першої сесії. Це підвищить ваш гідратаційний статус, забезпечить необхідними амінокислотами і протеїном, а також значною кількістю вуглеводів (приблизно в два рази більшим порівняно з протеїном).
Є й інші стратегії. Наприклад, в експерименті японських учених брали участь 13 добре тренованих триатлоністів, які за 72 години повинні були зробити два 27-кілометрових забіги. Атлети були розділені на дві групи. Амінокислотна група за 40 хвилин до старту споживала коктейль, що містить 3,6 грама амінокислот, і п’ять разів в ході забігу ще по 3 грами того ж напою.
Склад суміші був таким: лейцин 0,54 г, ізолейцин 0,40 г, валін 0,36 г, глютамін 0,65 г, аргінін 0,61 г
Крім того в коктейлі присутня певна кількість треоніну, лізину, проліну, метіоніну, фенілаланіну і триптофану (всього 1,1 грама).
Амінокислотний порошок розмішують в 200 мг спортивного напою. Контрольній групі в такий же напій додавали плацебо.
Що виявилося? Індекс фізіологічної ефективності (відношення дистанції до пульсу, або середнє число серцевих скорочень за дистанцію), прийнятий у даному експерименті за головний показник, в амінокислотної групі виявився значно вищим. Вчені зробили висновок, що відновлення між двома 27-кілометровими забігами, вчиненими за 72 години, прискорив саме прийом амінокислотного коктейлю.