Топ продуктів, що поліпшують роботу мозку

Якщо ви хочете досягти розумової переваги у ваших тренуваннях, нижчеперелічені продукти – це те, що вам потрібно!

Чи траплялося з вами, що ви прийшли в спортзал і починаєте ретельно обдумувати, чим би таким сьогодні зайнятися? Якщо так, то, швидше за все, це ознака того, що вам слід переглянути свій режим харчування: додайте в нього продукти, які підсилюють мозкову діяльність. Все частіше дані проведених досліджень говорять про те, що різні поживні елементи, що містяться в певній їжі і напоях, можуть забезпечити вам підвищену розумову діяльність. Адже, якщо вже на те пішло, чого в першу чергу вимагає тягання всього цього заліза? Правильно, розумової діяльності.

Тому живіть свій мозок за допомогою нижчеперелічених продуктів, додавши до свого здорового раціону харчування. Вони допоможуть вам домогтися відмінної розумової концентрації.

Насіння

nasinnya

Хочеш стати розумним, як Ейнштейн – їж більше насіння соняшнику та інші продукти, багаті вітаміном Е. Результати досліджень показують, що між посиленням мозкової діяльності і більш частим вживанням вітаміну Е існує прямий зв’язок. Конкретний приклад: робота, опублікована в журналі «Нейробіологія старіння» («Neurobiology of Aging»), говорить про те, що люди, що вживають більшу кількість вітаміну Е, в середньому на 15% менше страждають від порушення когнітивних функцій (зниження пам’яті, розумової працездатності і тощо).

Вітамін Е, як потужний антиоксидант, може захистити мембрани мозку від окислювального пошкодження, викликаного вільними радикалами. На жаль, вчені Університету Тафтса виявили, що всього лише 8% чоловіків і 2,4% жінок відповідають вимогам про вживання вітаміну Е, що означає наступне: в режимі харчування американців однозначно не вистачає продуктів, що містять цей вітамін.

Насіння цієї рослини, є відмінним джерелом тіаміну – вітаміну В, що допомагає клітинам вашого тіла переробляти вуглеводи в енергію, зміцнюючи ваші м’язи і посилюючи роботу мозку.

Консервована сардина

За останні пару десятиліть вітамін D став обожнюваним різними дослідниками вітамінів. Цей сонячний вітамін – дійсно те, що вам потрібно: він захищає від великої кількості захворювань, в т.ч. погіршення психічного стану.

У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі «Неврологія» («Neurology»), яке охоплювало період  в 4,4 роки, повідомляється, що учасники з нестачею вітаміну D частіше піддавалися погіршень психічного стану, ніж учасники з достатнім рівнем вітаміну D.
Виходить, що наш мозок вимагає споживання вітаміну D для виконання різних функцій, в т.ч. для передачі сигналів по нервових волокнах. Добова норма споживання вітаміну D становить 600 МЕ; приблизно в 50 грамах недорогої консервованої сардини міститься близько 150 МЕ.

Щоденне споживання вітаміну D оздоровить тіло і посилить мозкову діяльність; особливо важливо вживати вітамін D в зимову пору року, коли недостатньо природного його вироблення від сонячного світла.

На додаток до цього, сардина – це хороше джерело жирів Омега-3. Безумовно, цей продукт повинен стати звичним у вашому раціоні.

Яйця

eggs

Яйця і особливо жовток – це прекрасне джерело холину (вітаміну В4). Хоча про холин говорять не так вже й часто, це вкрай важливий поживний елемент який є вихідним матеріалом для ацетилхоліну – нейротрансмітера, задіяного у функціях сприйняття і пам’яті. Тому, якщо ви постійно забуваєте куди ж ви засунули ці злощасні гантелі, обов’язково включіть яйця у вашу продуктову корзину.

Чай мате – падуб парагвайський

Настав полудень; думки ваші затуманюються. Заваріть запашний парагвайський чай мате, і свідомість ваша відразу проясниться. Дослідження показують, що парагвайський чай мате – трав’яний чай, збираний на південноамериканських плантаціях, національний чай Аргентини – може посилити короткострокову силу інтелекту.

Яким чином? Швидше за все, природні стимулятори, що містяться в мате, такі як теофілін, витісняють мозковий нейротрансміттер аденозин, що послабляє діяльність нервової системи, і, тим самим, що викликає почуття втоми.

Велика перевага парагвайського падуба, що додає енергію, полягає в тому, що його вживання не викликає нервового збудження, так характерного для кави. Ви можете придбати розсипний або пакетований парагвайський чай в будь-якому магазині здорового харчування або в спеціалізованому чайному магазині.

У журналі «Харчування і метаболізм» («Nutrition & Metabolism») були опубліковані результати дослідження 2014 року, які продемонстрували, що учасники без проблем зі здоров’ям, які перед тренуванням пили парагвайський чай, спалили більшу кількість жирів.

Лосось

losos

Якщо на вас навалилася сезонна хандра, від якої вам хочеться врости в свій диван, а не працювати в спортзалі, йдіть на риболовлю. Дослідження показують, що часте вживання довголанцюгових жирних кислот Омега-3 – ейкозапентаєнової кислоти і докозагексаєнової кислоти – містяться в лососеві і інший жирній рибі типу сардини, скумбрії і райдужної форелі, допоможе вам побороти вашу демотивуючу депресію.

Супер-здорові жири Омега-3 регулюють конкретні мозкові нейротрансмітери, такі як серотонін і допамін, які пов’язані з настроєм людини. Також Омега-3 допомагають зменшити запалення в головному мозку, що зменшує ризик розвитку психічних порушень.
Лосось є непоганим джерелом вітаміну D, «качає м’язи» вашого мозку.

Буряк

buriak

Якщо ви стурбовані здоров’ям мозку, то якщо бачите червоне – хапайте його. Вчені Університету Уейк Форест визначили, що природні нітрати, що містяться в буряку і буряковому соку, посилюють потік крові до мозку, що допомагає покращувати розумову діяльність і боротися з порушеннями когнітивних функцій.

Найбільш смачний спосіб вживання цих родючих коштовностей – це запікання їх у духовці; а ось буряковий сік, до упору набитий нітратами, можна вичавити в протеїновий коктейль.
Велика кількість досліджень продемонстрували здатність нітрату, що міститься в буряку, поліпшити м’язову працездатність під час виконання вправи.

Волоський горіх

gorih

Не забувайте про здоровий перекус – жменею волоського горіха. Вчені Університету Тафтса виявили, що волоські горіхи, постійно присутні в раціоні харчування, покращують мозкову діяльність, що допоможе вам з легкістю запам’ятати всі позиції з цього списку корисних продуктів.
Взаємодія між поліфенольними антиоксидантами і жирними кислотами Омега-3, що містяться у волоських горіхах, зробить вас якщо не Ейнштейном, то близьким до нього.
Недавнє дослідження, опубліковане в журналі «Метаболізм: клінічні та експериментальні дані», показало, що у дорослих людей, які щодня вживають близько 45-ти грам волоських горіхів протягом 8-ми тижнів, значно знизився рівень холестерину, а також зменшився ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

Яловичина

yalovuchuna

Ми розповімо вам, чому фітнес-представниці не повинні протестувати проти соковитого стейка на вечерю. «Американський журнал клінічного харчування» («American Journal of Clinical Nutrition») опублікував результати дослідження, які показали, що жінки з нормальною гемоглобіном краще і швидше виконували завдання, націлені на розумову діяльність.

Залізо допомагає переносити кисень по тілу, в т.ч. до мозку, який має потребу в ньому для нормального функціонування. Жінки-спортсменки особливо схильні до виникнення дефіциту заліза, у зв’язку з менструальної втратою крові і недостатнім вживанням заліза.
Яловичина залишається практично незамінним джерелом добре засвоюваній форми заліза.
Червоне м’ясо – це природне джерело креатину – сполуки, активно придаючи сили нашому організму.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post
0
X