Анаболічна дієта. Як стимулювати м’язовий ріст

М’язовий ріст і розвиток сили залежать від активного вироблення організмом анаболічних гормонів – тестостерону та гормону росту.

Саме з цієї причини багато атлетів і бодібілдерів вдаються до анаболічних стероїдів, основою яких є тестостерон, а також – гормон росту. Але є й альтернативний варіант – вживання нешкідливих харчових добавок, що підвищують рівень анаболічних гормонів в організмі. Як показує ряд досліджень, прогормони і рослинні препарати роблять позитивний вплив на рівень анаболічних гормонів в організмі.

Тим не менш, характер впливу поживних речовин на рівень анаболічних гормонів досі залишається недостатньо перевіреним. Ця проблема вивчалася в ході нещодавнього проведеного дослідження на прикладі раціону 8 осіб, які займалися силовим тренінгом, і 10 фізично активних людей. На першому етапі дослідження вимірювався в організмі учасників загальний рівень тестостерону, вільного тестостерону та гормону росту в стані спокою. На другому етапі п’ять чоловік з кожної групи тренувалися з обтяженнями. Дослідники вели докладний облік всіх продуктів, які споживали тренуючись протягом чотирьох днів, що передують тренуванні.

Результати дослідження виявилися несподіваними у світлі звичних рекомендацій з вибору продуктів для набору м’язової маси. Як недолік жиру, так і надлишок білка вели до зниження рівня тестостерону в організмі. Проведений досвід показав, що для підвищення рівня тестостерону найбільш придатними є насичені і мононенасичені жири. Поліненасичений жир, який зазвичай вважається найкориснішим (і єдиним з усіх видів жиру, необхідним для організму), не чинив помітного впливу на рівень анаболічних гормонів.

Яка кількість білка і жиру є оптимальним для вироблення в організмі тестостерону? У процесі дослідження з’ясувалося, що необхідно споживати від 1,2 до 1,7 г білка на кілограм маси тіла, а кількість жиру має становити не менше 20% від загальної кількості калорій, отриманих за день. У раціон повинні входити джерела насичених і мононенасичених жирів.

Оскільки мононенасичені жири, що містяться в оливковій олії і деяких інших продуктах, набагато корисніше насичених, доцільніше споживати в основному перші. Рівень споживання насичених жирів ніколи не повинен перевищувати 10% від добової суми калорій.

Незважаючи на те, що поліненасичені жири не вплинули на вироблення в організмі анаболічних гормонів, виключення їх з раціону було б серйозною помилкою. Поліненасичені жири (наприклад, омега-3, що містяться в жирній рибі) – єдині з усіх жирів, які вважаються обов’язковими в дієтичному раціоні.

Що ж стосується гормону росту – жодні з поживних речовин в раціоні випробовуваних не зробило на його вироблення істотного впливу. Незважаючи на це, відомо, що споживання калорій і вироблення організмом гормону росту безпосередньо пов’язані між собою: нестача білка або калорій, як правило, знижує рівень гормону росту в організмі.

Administrator

Засновник сайту: "Бодібілдинг та фітнес для початківців"

See all author post
0
X